Microblading er en semipermanent makeup teknikk. Huden pigmenteres manuelt av tynne små nåler på rekke. Slik skaper vi naturtro “hårstrå” i øvre hudlag. Valget av fasong tegnes nøye opp for hånd på hver enkelt kunde og tilpasses dine konturer slik at du får en fasong som kler deg og ditt ansikt. Opptegningen godkjenner du før selve pigmenteringen starter. Når det gjelder valg av farge, vil du få god veiledning for hvilke fargenyanser som er den rette for deg og din hudtone. Vi hjelper deg med å få en farge som sitter godt med friske nyanser hele veien til den naturlig slites bort. Microblading av øyenbryn definerer brynenes fylde, form og struktur. Vi skaper et uttrykk som gjør at «hårene» visuelt framstår som om de var dine egne. Resultatet blir naturlig, kledelig og perfekt tilpasset din ansiktsfasong.
Forventet varighet er omtrent ett til to år, da pigmentet etter hvert naturlig kommer opp til overflaten og forsvinner med døde hudceller.
Dine naturlige bryn vil selvfølgelig være igjen når de påførte “hårene” er borte, og microbladingen kan da repeteres. Fyll gjerne på før alt er blitt borte slik at fasongen og hårene er lettere synlig. Hvis man venter for lenge blir det fort som en ny behandling med refill.
Her på Home of Beauty sentralt plassert på Majorstuen i Oslo, er vi sertifiserte behandlere, med bred erfaring og kunnskap. Du vil hos oss få trygghet og kvalitet på arbeidet.
Hver enkelt kunde vil få spesialtilpasset brynfasong og vi bruker kun kvalitetsprodukter for at du skal få det beste på markedet av bedøvende midler og farger. Kun det beste er godt nok for våre kunder.